×

  هشدار

  JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 117

  واردات خودرو سال ۹۹ آزاد می شود؟

  واردات خودرو آزاد می شود ؟
  ماه گذشته مهدی دادفر، دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو با اشاره به ممنوعیت واردات اتومبیل تا پایان سال جاری، احتمال آزاد شدن واردات خودرو از سال آینده را بسیار بالا دانست، اما چندی پیش با اعلام بودجه پیشنهادی دولت برای سال 99، احتمال ممنوعیت واردات خودرو به کشور و تداوم آن در سال 99 بسیار جدی شد.
  چندی پیش با اعلام 7 ردیف درآمدی دولت از محل خودرو در بودجه پیشنهادی سال 99، می توان گفت که در بودجه سال آینده هیچگونه درآمدی برای دولت از محل حقوق ورودی خودرو حاصل نخواهد شد و برهمین اساس پیش بینی می شود که در سال آینده نیز به دلیل مضیقه ارزی و حفظ ذخایر ارزی کشور، همچنان شاهد ممنوعیت واردات خودرو به کشور باشیم.
  علاوه بر این در لایحه پیشنهادی بودجه سال 99 برخلاف سال های گذشته آمده است که درآمد حاصل از افزایش عوارض واردات خودروهای سواری به میزان 5 درصد قیمت روی کشتی نیز به صفر رسیده است و در مقابل می توانیم مالیات دریافتی برای شماره گذاری اتومبیل را معادل 700 میلیون تومان بدانیم که در لایحه بودجه پیشنهادی دولت برای سال 99 پیش بینی شده است.
  به گزارش مجله خودرو و به نقل از اخبار خودرو، در طرح پیشنهادی دولت برای بودجه سال 99 همچنین به درآمد 1300 میلیارد تومانی حاصل از مالیات بر نقل و انتقال خودرو، درآمد 750 میلیارد تومانی واگذاری و تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت، درآمد 100 میلیارد تومانی عوارض شماره گذاری بر خودروهای وارداتی که برای اولین بار و متناسب با میزان آلودگی و ارزش گمرکی آنان شماره گذاری می شوند، درآمد 100 میلیون تومانی معاینه فنی خودروها، درآمد 20 میلیارد تومانی دولت حاصل از رده خارج کردن خودروهای فرسوده و همچنین به درآمد 30 میلیارد تومانی حاصل از وضع عوارض افزایش 10 درصدی ارزش گمرکی خودروهای بنزین سوز اشاره شده است.
  حال باتوجه به بند اول و دوم طرح پیشنهادی دولت برای بودجه سال 99، می توان چنین نتیجه ای گرفت دولت هیچگونه علاقه ای به آزادسازی واردات خودرو به کشور تا زمانی که در مضیقه ارزی هستیم، ندارد و با تصویب این طرح پیشنهاد دولت برای بودجه سال 99، امید به واردات خودرو بسیار کم خواهد شد.

  خواندن 1303 دفعه

  درباره حامی خودرو

  درباره ما کارشناسی خودرو حامی، با هدف برآوردن نیازهای مشاوره‌ای مورد نیاز شما  دارندگان خودرو در ابتدای سال 1383 راه‌اندازی گردید. هدف نهایی این مجموعه ارائه تمامی خدمات کارشناسی خودرو ، با بالاترین کیفیت و درکمترین زمان می باشد. تنها دارنده ی مجوز کارشناسی خودرو و مشاور عالی تصادفات در تهران با مدیریت کارشناس رسمی دادگستری .

  از زمانی که هر شهروند ایرانی نسبت به خرید خودرو تصمیم گیری نماید، تا زمانی که تصمیم به فروش خودروی خود داشته باشد در تمامی مراحل کارشناسی خودرو حامی به عنوان مشاور در کنار او خواهد بود. کارشناسی خودرو حامی با بهره گیری از کادری مجرب و با استفاده از به روزترین تجهیزات تمامی مراحل را با حداکثر کیفیت برای هر یک از شما عزیزان انجام خواهد داد.

  تماس باما

  ساعت کاری : 9 الی 21

  تلفن همراه : 09128858785

  تلفن تماس : 02122785290

  ایمیل : info@hamicar.com

  آدرس : تهران قیطریه بلوار اندرزگو پلاک 72

   

  Please publish modules in offcanvas position.

  تماس با ما