شرایط واردات خودرو به ایران

  مشخص شده هر شخصی اعم از حقیقی و حقوقی اجازه وارد کردن یک خودروی خارجی در سال را با یک سری استانداردهای مشخص شده دارد که این استانداردها اینگونه بیان شده اند که بیشتر از یک سال از زمان تولید آن خودرو نگذشته باشد، دارای استاندارد یورو 2 باشد و شماره گذاری آن توسط شرکت های اروپایی انجام شده باشد، همچنین ایران اجازه ورود خودرو از تنها 15 شرکت خودرو سازی در جهان را صادر کرده که برخی از این شرکت ها عبارتند از: تیوتا، رنو، سیتروئن، فورد، نیسان، بنز و ... ، اما واردات خودرو در سال 97 متوقف شد و این توقف به دلیلی شرایط بد اقتصادی و قدرت خرید پایین مردم نسبت به قیمت بالای خودروها بوده، اما بعد از مدتی به پیشنهاد وزارت اقتصاد و مصوبه هیات وزیران طرحی برای ورود خودرو های خارجی گذاشتند که در اینجا بیان میکنیم.

  اجازه ورو خودرو به چه کسانی داده می شود؟

  بر اساس این طرح سرمایه گذاران خارجی با سرمایه گذاری 300 هزار دلار در ایران یک خودروی خارجی وارد ایران کنند و اینطور است که به ازای هر 300 هزار دلار سرمایه گذاری بتوانند یک خودروی دیگر نیز وارد کنند و به مدت 5 سال اجازه عبور و مرور بگیرند، این در صورتی میباشد که اجازه ورود موقت یک ساله بوده که بر اساس این طرح میتوانند تا 5 سال آن را تمدید کنند.
  انجمن وارد کنندگان خودرو بر این باورند که با وارد کردن خودروهای خارجی به ایران و قرار دادن آنها کنار خودروهای داخلی باید حق انتخاب را به خود مردم بدهیم، نرخ های بالایی که برای خودروها مشخص شده است باعث شده تا دیگر در ایران نتوانیم چندان خودروهای خارجی را مشاهده کنیم.
  برای کارشناسی قیمت خودرو میتوانید به لینک مشخص شده مراجعه کنید.

  خواندن 616 دفعه

  درباره حامی خودرو

  کارشناسی خودرو حامی، با هدف برآوردن نیازهای مشاوره‌ای مورد نیاز شما  دارندگان خودرو در ابتدای سال 1383 راه‌اندازی گردید. هدف نهایی این مجموعه ارائه تمامی خدمات کارشناسی خودرو ، با بالاترین کیفیت و درکمترین زمان می باشد. تنها دارنده ی مجوز کارشناسی خودرو و مشاور عالی تصادفات در تهران با مدیریت کارشناس رسمی دادگستری .

  از زمانی که هر شهروند ایرانی نسبت به خرید خودرو تصمیم گیری نماید، تا زمانی که تصمیم به فروش خودروی خود داشته باشد در تمامی مراحل کارشناسی خودرو حامی به عنوان مشاور در کنار او خواهد بود. کارشناسی خودرو حامی با بهره گیری از کادری مجرب و با استفاده از به روزترین تجهیزات تمامی مراحل را با حداکثر کیفیت برای هر یک از شما عزیزان انجام  خواهد داد.

  تماس باما

  ساعت کاری : 9 الی 21

  تلفن همراه : 09128858785

  تلفن تماس : 02122785290

  ایمیل : info@hamicar.com

  آدرس : تهران قیطریه بلوار اندرزگو پلاک 72

   

  Please publish modules in offcanvas position.

  تماس با ما