فروش بی ام و های کلاسیک با گارانتی

  خودروهای کلاسیک در ایران طرفداران بسیاری دارند. اصولا ایرانی‌ها به‌خودروهای قدیمی و طراحی‌های قدیم علاقه فراوانی دارند و آن را دارای حس نوستالژیک‌ می‌دانند که در خودروهای شرکت ب‌ام‌و نمود خاصی دارد. از قدیم بسیاری از افراد که تمایل به‌خودروهای اسپرت داشتند، انتخاب اولشان محصولات ب‌ام‌و بوده است. هنوز هم اگر مدل‌های قدیمی ب‌ام‌و در بازار یافت شوند و به‌اصطلاح سرحال باشند، مشتریان خود را دارند. اما به‌هرحال خودرو قدیمی اگر به صورت اصولی نگهداری نشده باشد، با مشکلات بسیاری از بدنه تا بخش‌های فنی وتزئینات روبرو خواهد بود. تعمیر و بازسازی این محصولات بسیار سخت و پیچیده است و ابتدا باید یک تعمیرکار و صافکار ماهر و آشنا به این خودروها پیدا کرد که درعین حال منصف باشد. چالش بعدی برای بازسازی این خودروها یافتن قطعات اصلی و البته نو است که در ایران کاری بسیار سخت و شاید غیرممکن باشد.

  ماموریت غیرممکنی که در شرکت پرشیاخودرو به‌عنوان ارائه دهنده فروش و خدمات پس از فروش خودروهای ب‌ام‌و در ایران ممکن شده است. واحد پرشیاکلاسیک، به‌بحث نوسازی خودروهای قدیمی و نوستالژیک ب‌ام‌و ورود کرده و با بازسازی صفرتاصد این محصولات، خودرویی سرحال و با کیفیت به‌مشتریان عرضه می‌کند.

  پرشیاکلاسیک با واردات قطعات اصلی از آلمان و ارائه گارانتی برای این محصولات، گام بزرگی برای دوست‌داران خودروهای کلاسیک ب‌ام‌و و مینی برداشته است و مشتری می‌تواند با اطمینان نسبت به‌خرید این مدل خودروها اقدام کند. درهمین زمینه با برزو سپاسی، مدیر فروش «پرشیاکلاسیک» به‌گفت‌وگو پرداختیم.

  ابتدا درخصوص چرایی ایجاد بخش کلاسیک درشرکت پرشیاخودرو توضیح دهید و چه‌شد که به‌سمت بازسازی خودروهای کلاسیک ب‌ام‌و و همچنین مدل‌های مینی حرکت کردید؟

  پرشیاخودرو واردکننده خودروهای ب‌ام‌و در ایران و همچنین ارائه‌دهنده خدمات پس از فروش و گارانتی این محصولات است و تقریبا حدود یک‌سال و نیم پیش توسط موسس و مدیریت پرشیاخودرو تصمیم به‌راه‌اندازی بخش کلاسیک گرفته شد.

  چرا بخش خودروهای کلاسیک مورد توجه قرار گرفته است؟

  بخش کلاسیک به‌چند دلیل مورد توجه مدیریت پرشیاخودرو قرار گرفت. دلیل نخست این‌که پرشیاخودرو تصمیم گرفت مدل‌های کلاسیک را نیز مانند خودروهای روز ب‌ام‌و، تحت چتر حمایتی خود قرار دهد. بسیاری از این خودروها در شرایط نامطلوب نگهداری شده و کاستی‌های زیادی دارند و نیاز به ‌بازسازی دارند. در همین راستا پرشیاخودرو تعدادی خودرو کلاسیک خریداری و بازسازی کرده است و این خودروها به‌حالت استاندارد درآمده‌اند.این بازسازی از سوی دیگر به‌لحاظ محیط‌زیستی نیز اقدام بسیار مثبتی است چرا که برخی از این کلاسیک‌ها بیش از ۴۰ سال عمر کرده‌اند و شرکت با اقدامات مناسب روی این خودروها سبب بهبود استانداردهای آلایندگی آن‌ها خواهد شد.

  اصولا خودروهای کلاسیک دارای چه‌ویژگی‌هایی هستند و چه‌چیزی سبب تفاوت آن‌ها نسبت به‌خودروهای جدید خواهد شد؟

  یکی از ویژگی‌های خودروهای کلاسیک که مدل‌های جدید کمتر از آن بهره‌مند هستند، طراحی بدنه و رنگ‌های خاص آن‌هاست که نتیجه آن به‌نمایش گذاشتن یک حس تمایز و زیبایی درسطح شهر است. اصولا در یک خیابان و بین خودروهای روز توجه ما عمدتا به‌مدل‌های مختلف خودروهای کلاسیک جلب می‌شود و بنابراین یکی از اهداف مهم پرشیاخودرو، زیباسازی شهرها با بازسازی خودروها و برگرداندن آن‌ها به‌حالت استاندارد و قابل استفاده است.

  اما نکته بسیار مهم دیگر در این خصوص، بحث توجه شرکت‌های بزرگی همچون ب‌ام‌و به‌تاریخ تولید محصولاتشان است. این شرکت‌ها تمایل دارند یک بخش کلاسیک داشته باشند تا بتوانند خودروهای قدیمی‌شان را بازسازی کنند. این اقدام برای شرکت‌ها اعتبار محسوب می شود. مدیریت پرشیاخودرو نیز پیرو همین سیاست‌ به‌سمت بازسازی خودروهای کلاسیک رفت و در این راستا در پرشیاخودرو، تعدادی خودرو کلاسیک را از بازار خریداری کرده و اقدام به‌بازسازی آن‌ها کردیم.

  چه‌مدل خودروهایی مدنظر پرشیاخودرو هستند و آیا مدل‌هایی که نیاز به‌بازسازی زیادی دارند نیز در سیاست خرید شرکت قرار دارند؟

  این خودروها در سطوح‌ مختلف از گزینه‌هایی با شرایط مطلوب گرفته تا مدل‌هایی که نیاز بیش‌تری به بازسازی دارند را شامل می‌شوند. تمام این خودروها وارد روند بازسازی شده‌اند و درهمین راستا فرآیند تعمیر و تعویض قطعات خودروهایی که نیاز به‌توجه بیش‌تری داشتند، با ‌دقت و وسواس زیادی انجام می‌شود. در فرآیند بازسازی خودروهای کلاسیک معمولا قسمت‌های زیرین خودرو کمتر مورد توجه و بازسازی قرار می گیرد اما در پرشیاخودرو این موضوع مورد توجه قرار گرفته و اگر نواقص یا پوسیدگی در بخش های زیرین وجود داشته باشد، مرتفع می شود.

  همچنین بخش‌های فنی به‌صورت کامل بازسازی شده و تمام اجزای تزئینی و تودوزی تعویض می‌شوند. بنابراین از صفر تا صد این مدل خودروها بازسازی شده‌ و متقاضیان می‌توانند با اطمینان خاطر آن‌ها را تا سال‌ها مورد استفاده قرار دهند.

  آیا مدل‌های مشابه را از خارج مجموعه نیز برای بازسازی می‌پذیرید؟ یعنی افراد می‌توانند برای بازسازی خودروهای کلاسیک خود به‌شما مراجعه کنند؟

  هنوز روند پذیرش خودرو از مشتری و بازسازی آن را آغاز نکرده‌ایم و درحال حاضر تمرکز ما روی مدل‌های خریداری‌شده توسط شرکت است. اما این احتمال در آینده وجود دارد که خودروهای شخصی را تحویل گرفته و بازسازی کنیم و احتمالا از تابستان سال آینده این برنامه را برای خودروهای خارج از شرکت اجرایی خواهیم کرد. درحال حاضر به‌دلیل ترافیک کاری و استانداردهای سخت گیرانه که در عملیات تعریف شده، مورد توجه قرار می‌گیرند، قادر به‌پذیرش این‌گونه سفارش‌ها نیستیم. هدف ما در این مرحله آماده سازی تعدادی خودرو برای علاقمندان در شهرهای مختلف است که تمایل دارند از طریق شبکه نمایندگی های ما، اتومبیل کلاسیک خریداری کنند.

  در فرآیند بازسازی‌ به‌نوع متریالی که در دهه‌های مختلف درمحصولات مختلف ب‌ام‌و استفاده شده است، وفادار می‌مانید؟

  در ابتدا درجلسات بازسازی سیاست‌های مختلفی مطرح شد که یکی از آن‌ها استفاده از آپشن‌های مدرن برای این دسته از خودروها بود؛ اما درنهایت تصمیم بر آن شد که خودروها با توجه به‌استانداردهای زمان تولید بازسازی شوند. به این صورت که در فرآیند زیباسازی خودروها، از برخی اقلام اسپرت مربوط به‌زمان تولید به‌صورت موردی استفاده می‌کنیم. به‌عنوان مثال برای یک دستگاه ب‌ام‌و 518 از اسپویلر جلو و رینگ‌های اسپرت استفاده کردیم.

  البته حدود 10 تا 20 درصد از مشتریانمان جوانانی هستند که به‌استفاده از آپشن‌های لوکس و مدرن تمایل دارند و برای این افراد نیز آپشن‌هایی مانند رینگ‌های مدرن، آینه برقی و گرمکن صندلی در نظر گرفته‌ایم. البته پیشنهاد ما خرید خودروهای فابریک است؛ اما برای مشتریانی که تمایل داشته باشند، امکان نصب این آپشن‌ها نیز وجود دارد.

  ممکن است قطعات برخی از این خودروها به‌دلیل قدیمی‌ بودن پیدا نشود؛ برای تامین قطعه این مدل خودروها چه‌می‌کنید؟

  پرشیاخودرو در کشور آلمان نمایندگی دارد و به‌همین دلیل بخش زیادی از این قطعات را از این کشور تامین کردیم. سعی کرده‌ایم قطعاتی را با کیفیت مناسب و برخوردار از استانداردهای لازم تهیه کرده و در فرآیند بازسازی این خودروها به‌کار ببریم.

  شاید امروزه تعداد افرادی که در کشور خودرو کلاسیک بازسازی می کنند زیاد باشد ولی واقعیت این است که فقط تعداد اندکی از آنها خودرو را بر طبق اصول بازسازی می‌کنند؛ ما در پرشیاخودرو در راستای رعایت استانداردهای ب‌ام‌و حرکت کرده ایم و از قطعات باکیفیت و استاندارد استفاده می‌کنیم.

  برای این خودروها گارانتی نیز ارائه می‌شود؟

  برای این خودروها گارانتی یکساله درنظر گرفته شده و هرگونه ایرادی که در خودرو به‌وجود بیاید، شرکت موظف به برطرف کردن آن‌ است.

  این خودروها چه‌قیمتی دارند؟

  قیمت خودروها اعلام شده است. درواقع روند بازسازی، جزئیات و مراحل زیادی دارد که در تعیین قیمت نهایی موثر است و باید تمام این موارد برای تعیین قیمت تمام‌شده، لحاظ شود. اما پرشیاخودرو فروش اعتباری خودروهای کلاسیک را به‌عنوان یک فرهنگ جدید و سیاست مهم دنبال می‌کند و این درحالی است که معمولا در ایران خودروهای کلاسیک به‌صورت اعتباری فروخته نمی‌شوند؛ اما پرشیا خودرو این سیاست را برای علاقه‌مندان درنظر گرفته است. به‌این منظور خریداران می‌توانند 50 درصد قیمت خودرو را به‌عنوان پیش‌پرداخت بپردازند و مابقی آن را به صورت قسطی پرداخت کند.

  توانایی بازسازی این مدل خودروها در پرشیاخودرو تا چه‌اندازه است؟

  گرچه تعیین تعداد ماهانه برای مراکز بازسازی خودرو کار صحیحی نیست و کیفیت کار در اولویت است ولی پرشیاخودرو توانایی بازسازی حدود 10 دستگاه خودرو در ماه را دارد. این خودروها از طریق شوروم مرکزی و اختصاصی قابلیت فروش خواهند داشت و از طریق شبکه سراسری دراستان‌های مختلف به‌فروش می‌رسند.

  بازسازی‌ خودرو در پرشیاخودرو چه‌تفاوتی با بازسازی آن درسایر مکان‌ها دارد؟

  این امکان وجود دارد که کارگاه‌های متفرقه در فرآیند بازسازی از قطعات نا مرغوب و دست‌دوم استفاده کنند؛ اما در پرشیاخودرو استفاده از قطعات دست‌دوم مردود است و تک تک قطعات توسط کارشناسان قطعه‌شناس مورد بررسی قرار گرفته و تایید شده است. در یک کلام پرشیاخودرو تلاش می‌کند در بازسازی این خودروها بالاترین استانداردها را در نظر گیرد.

  با توجه به‌این‌که ایرانی‌ها تمایل و علاقه فراوانی به‌استفاده از

  این‌که یک شرکت معتبر بحث بازسازی را برعهده گرفته، نکته بسیار مثبتی است و بازسازی‌هایی که در سایر مکان‌ها صورت می‌گیرد از نظر کیفیت وهزینه چندان قابل اعتماد نبوده و نمی‌توان مطمئن بود که از استانداردهای لازم برخوردار باشند.

  زمانی که شرکتی مانند پرشیاخودرو با برخورداری از چنین سابقه‌ای وظیفه بازسازی را برعهده می‌گیرد، می‌تواند قوت قلبی برای مشتریان باشد تا با آرامش و اطمینان خاطر بیش‌تری مدل مورد نظرشان را خریداری کنند. ما به‌استقبال مشتریان از این طرح بسیار خوش‌بین هستیم. چرا که سبد محصولات ما بسیار متنوع بوده و مدل‌های خوبی را در این طرح عرضه می‌کنیم و بازار نیز طالب خودروهای کلاسیک است.

  متقاضیان این مدل خودروها بیش‌تر چه‌قشری از جامعه هستند؟

  جوانان علاقمند کلاسیک مدرن درصد مشخصی از بازار هدف را شامل می‌شوند و به‌همین دلیل آپشن‌های مدرن و روز نیز برای خودروهای این بخش در نظر گرفته شده و تحویل مشتریان می‌شود. اما بیش‌ترین بخش از بازار هدف را کلاسیک‌بازان اصیل این خودروها تشکیل می‌دهند و این بخش سنین 25 تا 80 سال را شامل می‌شود.

  بسیاری از افراد نیز به‌دلیل این‌که با این مدل خودروها خاطراتی داشته‌اند، علاقه به‌خریداری آن‌ها دارند. به‌هر حال ما خود را به این محدود نکرده‌ایم که سن خاص یا قشر مشخصی،‌ بازار هدف این خودروها باشند و با توجه به این‌که درحال حاضر می‌توان گفت تمام اقشار جامعه به‌خودروهای کلاسیک علاقه دارند، تصور می‌کنم مشتریانمان از رده‌های سنی و با توان‌های مالی مختلف باشند. پیش‌بینی می‌کنیم به‌دلیل شرایط فروش اعتباری، مشتریان بیش‌تری جذب این طرح شوند.

  طی جشنواره ای که قرار است برای نمایش این مدل خودروها برگزار شود، آیا متقاضیان می‌توانند آن‌ها را پیش‌خرید کنند؟

  جشنواره ای برگزار کرده ایم و طی آن کسب وکار جدید پرشیاخودرو به‌علاقه‌مندان معرفی شده است. درواقع پرشیاخودرو برای فروش این خودروها یک طرح جامع در نظر گرفته است.

  آیا برای خودروهای دیگر نیز برنامه‌ مشابهی را در نظر دارید؟

  درحال حاضر این برنامه تنها برای مدل‌های مختلف ب‌ام‌و در نظر گرفته شده ولی در آینده مدل‌های مینی کلاسیک را نیز شامل خواهد شد.

  خودروهای کلاسیک دارند، پیش‌بینی شما از میزان استقبال از مدل‌های کلاسیک بازسازی‌شده چیست؟

  خواندن 582 دفعه

  درباره حامی خودرو

  کارشناسی خودرو حامی، با هدف برآوردن نیازهای مشاوره‌ای مورد نیاز شما دارندگان خودرو در ابتدای سال 1383 راه‌اندازی گردید. هدف نهایی این مجموعه ارائه تمامی خدمات کارشناسی خودرو، با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان می باشد. تنها دارنده ی مجوز کارشناسی خودرو و مشاور عالی تصادفات در تهران با مدیریت کارشناس رسمی دادگستری.

  از زمانی که هر شهروند ایرانی نسبت به خرید خودرو تصمیم گیری نماید، تا زمانی که تصمیم به فروش خودروی خود داشته باشد در تمامی مراحل کارشناسی خودرو حامی به عنوان مشاور در کنار او خواهد بود. کارشناسی خودرو حامی با بهره گیری از کادری مجرب و با استفاده از به روزترین تجهیزات تمامی مراحل را با حداکثر کیفیت برای هر یک از شما عزیزان انجام خواهد داد.

  تماس باما

  ساعت کاری : 9 الی 21

  تلفن همراه : 09128858785

  تلفن تماس : 02122785290

  ایمیل : info@hamicar.com

  آدرس : تهران قیطریه بلوار اندرزگو پلاک 72

   

  Please publish modules in offcanvas position.

  تماس با ما