جزییات طرح ترافیک ۱۴۰۰ شهر تهران اعلام شد

  عمار سعیدیان فر، مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح‌ های ترافیکی شهرداری تهران روز گذشته با اشاره به جزئیات اجرای طرح ترافیک در سال 1400، اعلام کرد که قیمت پایه مجوز طرح ترافیک 35 هزار تومان تعیین شده است. لازم به ذکر است فردی که دارای معاینه فنی برتر باشد و ساعت غیر اوج در محدوده طرح ترافیک تردد کند، 20 هزار و 580 تومان پرداخت می کند و فردی که دارای معاینه فنی عادی است و در ساعت پیک وارد طرح شود، می بایست 63 هزار تومان بپردازد.

  به گزارش خودروبانک و به نقل از ایرنا، مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح ‌های ترافیکی شهرداری تهران در ادامه عنوان کرد: امسال کار جدیدی انجام داده ‌ایم و با توجه به مصوبه شورای شهر، بسته‌ های یک ماهه، سه ماهه و شش ماهه برای شهروندان با کمی تخفیف پیش بینی شده است و شهروندان می ‌توانند با توجه به نوع خودرو و میزان تردد در محدوده طرح، بسته مورد نظر خود را رزرو کنند که قطعا برایشان مقرون به صرفه تر خواهد بود.

  مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح های ترافیکی شهرداری تهران تصریح کرد: خبرنگاران، بیماران خاص و معلولین، ایثارگران، آژانس ها و همچنین تاکسی های تلفنی تا زمانی که سهمیه 1400 را دریافت نکنند، مجوزهای سال 99 آنها اعتبار خواهد داشت.

  در رابطه با ساکنان محدوده طرح ترافیک، اگر فردی در محدوده طرح ترافیک مستاجر باشد و قرارداد اجاره آنها به زمان پایانی نزدیک است، باید به دفاتر خدمات الکترونیک مراجعه کند و اجاره نامه تمدید شده جدید خود را ارائه دهند. مالکان ساکن در این محدوده نیازی به مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک ندارند و فقط باید اقدام به پرداخت عوارض خودرو، نوسازی و پسماند به صورت غیرحضوری کنند.

  برای این افراد در سال 1400 نیز تخفیف 50 درصدی مانند سال گذشته اعمال می شود و یک خروج از محدوده قبل از ساعت 9 و یک ورود بعد از ساعت 16 به صورت رایگان پیش بینی شده است.

  تعداد سهمیه ‌ها نسبت به قبل تغییری نکرده و مطابق سال گذشته خواهد بود. اگر یک فرد بدون رزرو مجوز وارد طرح ترافیک شود، ما بدون محاسبه اینکه معاینه فنی دارد یا خیر، ساعت اوج ترافیک آمده یا خیر، بیشترین مبلغ ورود به طرح را اخذ می کنیم و مهلتی برای پرداخت در نظر نمی گیریم. شهروندان با رزرو طرح متناسب با وضعیت خودرو و زمان تردد، تعرفه کمتری پرداخت خواهند کرد.

  در خصوص ساعت اجرای طرح ترافیک نیز تابع شورای ترافیک شهر تهران و ستاد ملی کرونا هستیم و پنجشنبه ها نیز مانند قبل، طرح ترافیک اجرا نمی شود و تنها طرح کاهش آلودگی هوا برقرار خواهد بود، این یعنی اگر افراد در محدوده طرح ترافیک یا محدوده کاهش اقدام به تردد کنند، از سهمیه فصلی آنها کسر می شود.

  در سال آینده اولین روزی که طرح ترافیک اجرایی شود، تعرفه های 1400 در همه مجوزها و سهمیه ها اعمال خواهد شد. به عنوان مثال سهمیه خبرنگاران 90 درصد تخفیف دارد و باقی رقمی که به عنوان هزینه مجوز طرح پرداخت می کنند، از سال 1400 مشمول افزایش نرخ خواهد بود. این امر بر روی همه تعرفه های افراد سهمیه بگیر و عادی اعمال خواهد شد، ولی اعتبار سهمیه ها تا زمان تخصیص سهمیه جدید برقرار خواهد بود.

  به طور معمول طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا، یعنی زوج و فرد سابق و حلقه دوم طرح ترافیک در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می ‌شود و شرط ورود به این محدوده‌ ها و جلوگیری از جریمه مالکان خودروها، ثبت ‌نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه تهران من و شارژ حساب شهروندی است.

  محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان ‌های شریعتی و 17 شهریور منتهی می شود و از سوی دیگر، طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی (ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه نواب و چمران محدود خواهد شد.

  خواندن 444 دفعه

  درباره حامی خودرو

  کارشناسی خودرو حامی، با هدف برآوردن نیازهای مشاوره‌ای مورد نیاز شما دارندگان خودرو در ابتدای سال 1383 راه‌اندازی گردید. هدف نهایی این مجموعه ارائه تمامی خدمات کارشناسی خودرو، با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان می باشد. تنها دارنده ی مجوز کارشناسی خودرو و مشاور عالی تصادفات در تهران با مدیریت کارشناس رسمی دادگستری.

  از زمانی که هر شهروند ایرانی نسبت به خرید خودرو تصمیم گیری نماید، تا زمانی که تصمیم به فروش خودروی خود داشته باشد در تمامی مراحل کارشناسی خودرو حامی به عنوان مشاور در کنار او خواهد بود. کارشناسی خودرو حامی با بهره گیری از کادری مجرب و با استفاده از به روزترین تجهیزات تمامی مراحل را با حداکثر کیفیت برای هر یک از شما عزیزان انجام خواهد داد.

  تماس باما

  ساعت کاری : 9 الی 21

  تلفن همراه : 09128858785

  تلفن تماس : 02122785290

  ایمیل : info@hamicar.com

  آدرس : تهران قیطریه بلوار اندرزگو پلاک 72

   

  Please publish modules in offcanvas position.

  تماس با ما