باید متقاضیان خودروهای لوکس هزینه آن را از سال آینده پرداخت کنند

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اخذ مالیات بر خودروهای لوکس را یکی از روش های تامین منابع مالی دولت عنوان کرد. سید جواد حسینی کیا با تاکید بر اینکه اقتصاد کشور نباید تنها متکی به فروش نفت باشد، اظهار داشت: ما باید به سمتی حرکت کنیم که اخذ مالیات جایگزین فروش نفت در اقتصاد کشور شود. ضمن اینکه نمی توان مالیات را فقط از کارمندان دولت که حقوق ناچیزی دارند، دریافت کرد لذا افرادی که دارای تمکن مالی هستند باید مالیات بپردازند. در همین راستا این موضوع در کمیسیون صنایع مجلس مطرح و مقرر شد که از خودروهای با قیمت بیش از یک میلیارد تومان مالیات اخذ شود و مجلس نیز به آن رأی داده و به تصویب رسیده است.

  وی با اشاره به اینکه میزان مالیات در نظر گرفته شده برای خودروهای لوکس عدد قابل توجهی نیست، افزود: دولت باید منابع مالی خود را از مکان های متفاوتی تامین کند و اخذ مالیات یکی از روش هایی بوده که در کمیسیون تلفیق به آن رسیدگی شده و افرادی که خودرو لوکس می خواهند باید هزینه آن را نیز پرداخت کنند. نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که مالیات بر خودروهای لوکس بر اساس چه منبع و مأخذی محاسبه می شود، گفت: وزارت اقتصاد و دارایی ساز و کاری را برای محاسبه آن پیش بینی خواهد کرد و قیمت خودرو در کارخانه و بازار نیز مشخص است. حسینی کیا اظهار داشت: سیاست گذاری دولت باید به این سمت باشد که خودرو را از حالت سرمایه ای به مصرفی تبدیل شود و یکی از راهکارها این است که عمر هر خودرو را 10 سال در نظر گرفت و پس از پایان 10 سال خودرو از رده خارج شده و به آهن قراضه تبدیل شود. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مالیات بر خودروهای لوکس موجب می شود هر فردی که می خواهد خودرو لوکس سوار شود بداند که باید هزینه آن را نیز پرداخت کند و در نهایت این اقدام منجر به کاهش قیمت خودرو خواهد شد.

  خواندن 316 دفعه

  درباره حامی خودرو

  کارشناسی خودرو حامی، با هدف برآوردن نیازهای مشاوره‌ای مورد نیاز شما دارندگان خودرو در ابتدای سال 1383 راه‌اندازی گردید. هدف نهایی این مجموعه ارائه تمامی خدمات کارشناسی خودرو، با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان می باشد. تنها دارنده ی مجوز کارشناسی خودرو و مشاور عالی تصادفات در تهران با مدیریت کارشناس رسمی دادگستری.

  از زمانی که هر شهروند ایرانی نسبت به خرید خودرو تصمیم گیری نماید، تا زمانی که تصمیم به فروش خودروی خود داشته باشد در تمامی مراحل کارشناسی خودرو حامی به عنوان مشاور در کنار او خواهد بود. کارشناسی خودرو حامی با بهره گیری از کادری مجرب و با استفاده از به روزترین تجهیزات تمامی مراحل را با حداکثر کیفیت برای هر یک از شما عزیزان انجام خواهد داد.

  تماس باما

  ساعت کاری : 9 الی 21

  تلفن همراه : 09128858785

  تلفن تماس : 02122785290

  ایمیل : info@hamicar.com

  آدرس : تهران قیطریه بلوار اندرزگو پلاک 72

   

  Please publish modules in offcanvas position.

  تماس با ما